ZpS Petrovice

Autor: Anna Pláňavská, 21.09.2015
 
Novo vybudované Zariadenie pre seniorov Petrovice bolo spustené do prevádzky v júli 2012. Výstavbu realizovala obec Petrovice.

Klienti sú ubytovaní v jednoposchodovej bezbariérovo riešenej budove v vlastným výťahom. Kapacita zariadenia je 22 klientov. Klientom sú k dispozícií jednolôžkové a dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením, sprchovým kútom a komunikačným systémom, čím je vytvorený  náležitý komfort a pohodlie všetkých klientov. Na každom poschodí sa nachádza spoločenská miestnosť s televízorom a bezbariérová kúpeľňa.

Zariadenie sa nachádza v tichom a príjemnom prostredí Javorníckej prírody, čo umožňuje klientom príjemné a aktívne využívať voľný čas. V susedstve budovy zariadenia sa nachádza miestny kostol s bezbariérovo riešením prístupom pre klientov.

V zariadení je klientom poskytovaná nepretržitá 24 - hodinovú starostlivosť prostredníctvom kvalifikovaného personálu čím sú pre klientov vytvorené podmienky pre dôstojné prežitie staroby.  Vzhľadom na kapacitu zariadenia,  ktorá je 22 klientov, je v zariadení vytvorená  rodinná  atmosféra a vzťah personálu s klientom je nadštandardný.